Pro chvíle pohody.

Jednoho sychravého večera, když slunce zapadlo za vysokou horu, tak muž zapálil svíčku. Její teplo projasnilo celou místnost a na stěnách se začali promítat obrazce, které připomínaly tajemný život africké přírody. Otevřel pak láhev skvělého vína a společně se ženou usedli ke slavnostnímu stolu a oba cítili tu nevšední atmosféru. Tento večer se stal nezapomenutelným a zůstal navždy vryt v jejich myslích.


Buďme spolu.

V dnešní rychlé době není snadné navodit pohodu a klid v našich domovech. Hledámě exotické dovolené, velmi tvrdě pracujeme, abychom mohli odjet do různorodých krajin a někdy se zapomínáme dívat se kolem sebe, na věci kolem nás, přátele a rodinu. Věříme, že naše svíčky Vám pomůžou v každodením životě bez velké námahy zažít chvíle pohody v kruhu Vaší rodiny. Věříme, že i v dnešní době jsou takové chvíle tím nejdůležitějším co můžeme mít.   


VÝROBA SVÍČEK V AFRICE » Kolorterapie
Kolorterapie

Terapeuté pracující s barvami jsou přesvědčeni, že některé barvy přivádějí lidské tělo, mysl i duši do stavu harmonie. Pro běžné užití účinků barev doporučují barevné zábaly, barevné světlo (svíčky)

Je velice vhodné nechat na sebe působit vliv barev i ve svém bytě – rozveselit pokoje květinami, barvenými doplňky (svíčkami). Vymalovat alespoň jednu místnost radostnými barvami (odstíny žluté, zlaté, broskvové, jasně zelené nebo růžové). Živé barvy (žlutá, červená, nebo oranžová) se užité s mírou budou dobře vyjímat v jídelně, ale v pokojích kde se spí, by působily divoce a rušily by spánek (viz.tabulka) Podobně se doporučuje i do šatníku zavést svěží barvy. Je zcela jisté, že pochmurné šedivé barvy v nás mohou navodit až depresivní stavy.

Tabulka barev a jejich léčivých účinků

 

Červená

-Teplá a dynamická, zvyšuje krevní tlak, zvyšuje tělesnou teplotu a povzbuzuje krevní oběh. Podporuje vylučování adrenalinu a dává sílu do života-pomáhá při nervovém vyčerpání. Není vhodná pro prchlivé povahy, pro osoby s vysokým krevním tlakem a při zánětech.
Její varianty:růžová (pro křehké typy lidí), magenta (červenofialový odstín doporučovaný lidem, kterým se běžná červená zdá křiklavá.)

Oranžová

-Teplá, znovuoživující, dává pocity euforie, aktivuje štítnou žlázu a dýchací ústrojí. Stejně jako u červené se nedoporučuje při zánětech.

Její varianty:broskvová(zklidňující, mírní emoce), zlatá(všeobecně vhodná k léčbě.

Modrá

-Chladná, inspiruje, uvolňuje, zmírňuje záněty, pomáhá při žloutence, snižuje krevní tlak, snižuje horečku, napomáhá k nerušenému spánku a duševnímu klidu.Nevhodná při stavech únavy a deprese.

Její varianta:tmavě modrá(urychluje hojení zlomenin.)

Žlutá

-Teplá, aktivizuje svalový a lymfatický systém, povzbuzuje mysl. Při nervovém přepětí a při nespavosti však může být příliš povzbuzující.

Její varianta:krémová(vyrovnávající barva bez vedlejších účinků.)

Indigová modř

-Chladná, vyzařuje intuici a uvolňuje, pomáhá omezit krvácení a silnou menstruaci, zmírňuje bolesti, záněty a otoky, posiluje svaly, nervy a kůži. Podobně jako modrá je nevhodná při depresích
Její varianta:purpurová(potlačuje sexuální touhy, podporuje spirituální aktivity-modlitby a meditace, inspiruje.

Zelená

-Chladná, vyzařuje harmonii, zmírňuje úzkosti, dává pocit pohody, posiluje, uklidňuje žaludek, zklidňuje nervy. Nevhodná při chudokrevnosti.

Její varianta:tyrkysová(tiší, zklidňuje, pomáhá v období dlouhotrvajícího stresu a oslabené obranyschopnosti organismu)

Fialová

-Chladná vyzařuje spiritualitu a uvolňuje, stimuluje šišinku, uklidňuje centrální nervový systém, pomáhá při stresu a úzkosti, nespavosti, kožních problémech. Nedoporučuje se při nedostatku energie a hluboké depresi.

Její varianta:levandulová(zmírňuje stres a nespavost)