Pro chvíle pohody.

Jednoho sychravého večera, když slunce zapadlo za vysokou horu, tak muž zapálil svíčku. Její teplo projasnilo celou místnost a na stěnách se začali promítat obrazce, které připomínaly tajemný život africké přírody. Otevřel pak láhev skvělého vína a společně se ženou usedli ke slavnostnímu stolu a oba cítili tu nevšední atmosféru. Tento večer se stal nezapomenutelným a zůstal navždy vryt v jejich myslích.


Buďme spolu.

V dnešní rychlé době není snadné navodit pohodu a klid v našich domovech. Hledámě exotické dovolené, velmi tvrdě pracujeme, abychom mohli odjet do různorodých krajin a někdy se zapomínáme dívat se kolem sebe, na věci kolem nás, přátele a rodinu. Věříme, že naše svíčky Vám pomůžou v každodením životě bez velké námahy zažít chvíle pohody v kruhu Vaší rodiny. Věříme, že i v dnešní době jsou takové chvíle tím nejdůležitějším co můžeme mít.   


PRO MEDIA » Tisková zpráva
Svíčky naděje pro Afriku

Svíčky odedávna symbolizují rodící se světlo, směr pro ztracené, mystiku či tajemno duše. Světlo svíčky znamená osvícení duše, odvahu, čistotu a ujištění. Nehledě na hloubku temnoty kolem vás, svíčka ji vždy zažene a ukáže vám, jak láska osvěcuje náš život.

Ručně vyrobené svíčky mají nadto svoje jedinečné kouzlo a jistě vám zajistí onu posvátnou i tajemnou atmosféru a přispějí k prohloubení radosti, pokoje a pohody vašich svátečních dnů i výjimečných chvil v kruhu svých nejbližších.

Stejně jako jsou svíčky pro lidstvo symboly naděje, radosti a lásky, jsou i svíčky z Afriky pro tamní výrobce nadějí a zárukou spravedlivé odměny za odvedenou práci. Výrobky označené standardy Swaziland Fair Trade, dávají lidem co je vyrábí jistotu výdělku a také tento certifikát  zaručuje, že za ně pracující lidé dostali slušně zaplaceno. Certifikát v sobě zahrnuje také podporu tradiční kultury a výroby produktů.

Svíčky pochází z oblasti Svazijska v jihovýchodní Africe. Výroba svíček na tomto kontinentu sahá až ke kořenům dávné Alexandrie. Tyto svíčky se dělají metodou „millefiore“, která v překladu znamená tisíce květů.  Rozvoji této techniky paradoxně pomohla zdokonalená výroba skla v Benátkách a to díky metodě, která se poprvé použila na skleněné výrobky.  Metoda je specifická použitím více vrstev, materiálu – u svíček tedy vosku (parafinu). V konečné fázi vrstvení vznikají unikátní vzory a barevné kombinace.

Svíčka z Afriky je složena ze dvou částí. Vnitřní tvoří kvalitní bílý parafin. Druhou vrstvu pak tvoří „obal“ který je při samotném zapálení odolný proti roztavení a je tvořen exotickými barevnými pláty vosku s profesionálně upravenými africkými motivy.

 


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ